Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawki i książki dla Centrum Zdrowia Dziecka
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-20, 10:14   Zabawki i książki dla Centrum Zdrowia Dziecka

W sierpniu byłam przez tydzień w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale chorób metabolicznych. Jedyną atrakcją była biblioteko-świetlica, czynna przez kilka godzin dziennie. Nudy straszne, dla dzieci i rodziców. Gdyście mieli coś, co zbywa Wam po pociechach, gry, książki, materiały piśmienne, a nawet książki dla mam (tamtejszy księgozbiór jest ubogi i wiekowy), chętnie zawiozę w przyszły piątek.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-23, 15:02   

Mam już kredki, farby, kilka książek (wiersze Tuwima, Brzechwy), gazety do czytania dla mam (Wprost, polityka, Newsweek), bibułę kolorową, gazetki "Violetta", zgadywanki i szarady. Latem dzień spędza się na placu zabaw, ale jesienią i zima siedzimy w pokojach. Telewizora na oddziale metabolizmu (stary budynek) nie ma. Są 2 czy 3 komputery, ale dostępne tylko w godzinach pracy świetlicy, do biblioteki szpitalnej nawet nie dotarłam - kto był w CZD wie, jaki to moloch. Dorzucie coś jeszcze?

Bambosz 

Wysłany: 2014-11-23, 23:49   

Napisz coś więcej.
do kiedy jest zbiórka?
Bywasz tam regularnie?
Telewizora raczej w pokoju nie podłączysz bo brak anteny -tak myslę
Może szybciej video? Znaczy DVD :lol:

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-24, 08:16   

Byłam raz na tydzień, teraz na jeden dzień, w zależności od wyników badania - może następny termin. Na pewno będę w kwietniu, ale w innej poradni. CZD to moloch, nie podjęłabym się dostarczenia niczego w inne miejsce niż byłam czyli "stary" oddział metabolizmu. Tam w roku szkolnym odbywają się normalne zajęcia, w Centrum jest zresztą szkoła.
Telewizor i gry komputerowe nie wchodzą w grę, bo panie pilnują, żeby dzieci nie spędzały dużo czasu przed monitorem. Raczej gry planszowe, książki, kolorowanki. W sierpniu furora były gumki i krosna do robienia bransoletek.
Myślę, że do czwartku zbiorę trochę rzeczy - 4 osoby zadeklarowały mi pomoc.

Bambosz 

Wysłany: 2014-11-26, 23:59   

Pomyślę chociaż nic nie obiecuję. Ja nie mam, ale może znajomi..

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-27, 06:59   

Bambosz, to chyba następnym razem, przy okazji mojej wizyty w CZD, bo teraz mam już pełny bagażnik. Dziś jadę po ostatni pakunek.

Bambosz 

Wysłany: 2014-11-29, 00:08   

;-) spoko. Mi się schodzi ... :oops:

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-29, 09:50   

Zawieźliśmy wszystkie pakunki do CZD.
Pluszaki zawsze trafiają bezpośrednio do pacjentów jako prezent ze względów higienicznych. Z zabawek była tam nawet Barbie i taki gości u z Monster High, gadający kucyk. Dużo książek dla dzieci i rodziców, gazety i gry planszowe.
Podziękowania dla:
Krzycha i jego żony, Pani Władki Goduli, Ani Niewiadomskiej, Strixowi i mojemu mężowi, które te pakunki nosił :-D .

Miałam możliwość porozmawiania z nauczycielką, która prowadzi na oddziale metabolizmu i audiologii zajęcia szkolne. W CZD działa szkoła oraz biblioteka i one dokonują zakupów centralnie, jak wiadomo rzadko, bo w grę wchodzą duże fundusze, a tymi CZD nie dysponuje. Potem to jest dzielone między wszystkie oddziały. Dlatego dostarczenie bezpośrednio na oddział podarunków jest najbardziej wskazane.
W sumie to jestem zła na siebie, bo najwięcej to mam właśnie farb, kredek, mazaków, kilka ryz papieru kserowego, papieru kolorowego, ale nie myślałam, że jest na nie zapotrzebowanie.

Najbardziej potrzebne są materiały piśmienne, bo schodzą najszybciej; farby, pędzle, plastelina, modelina, półprodukty do rękodzieła, papier i tym podobne. Coś się zorganizuje.

Najbardziej zaskoczyło mnie zaskoczenie pracowników CZD, wygląda na to, że akcje tego typu są rzadkością.

krzychum4 

Wysłany: 2014-11-29, 15:47   

Myślę, że wielu ludzi nie wie, że coś takiego można zrobić, słyszymy o Szlachetnej Paczce, pomocy Polakom na Wschodzie, ale generalnie to co można zrobić u nas, praktyvcznie nic

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-29, 16:57   

2 lata temu zaniosłam 3 torby zabawek do Szpitala na pediatrię w Grodzisku.

krzychum4 

Wysłany: 2014-11-29, 18:38   

Widzisz, ty akurat wiesz, że można i chętnie przyjmą taką pomoc, wielki szacun za organizację tej zbiórki :)

strix 

Wysłany: 2014-11-29, 22:52   

Również szacuneczek i napisz proszę na PW jak będzie następny raz /z wyprzedzeniem/, chętnie się przyłączę jak pisałem.

s.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-12-01, 11:28   

Potrzebujących jest pełno wokół nas. Choć niestety nie do wszystkich można dotrzeć. W Szlachetnej Paczce żadna z rodzin nie zadeklarowała potrzeb, co nie znaczy, że takich rodzin nie ma. Zdaje się, że przy obydwu parafiach działa Caritas. W CZD dziecka bardzo się ucieszono z zabawek.
W szkołach działa Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, w Międzyborowie przygotowuje loterię fantową, do której można podarować zabawki. Co ważne - przyjmują pluszaki, bo z nimi jest zawsze problem - w CZD i na grodziskiej pediatrii ich nie przyjmują (podobnie jak małych zabawek).

W styczniu zazwyczaj jest licytacja prac rękodzielniczych dzieci.
Być może w Jaktorowie też coś takiego się dzieje. PCK Na przykład:
Nawet wczoraj znalazłam w skrzynce taka ulotkę:

Choć przyznam, to sformułowanie "Żyjmy czyściej, pomóżmy innym" rozwaliło mnie. :evil:

maam

Wysłany: 2014-12-01, 11:36   

SylwiaRuslan napisał/a:

Być może w Jaktorowie też coś takiego się dzieje. PCK Na przykład:

Ale to wcale nie PCK, nie ma logo ani nazwy (PCK zawsze się podpisje). Nie wiadomo, kto to będzie zbierał.
Tak czy inaczej my zbieramy fanty na licytację na WOŚP.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-12-01, 12:10   

Tak, rzeczywiście, ten znaczek na pierwszym akapicie tekstu to nie logo PCK, choć przyznam, że tak je zidentyfikowałam.

Zresztą na http://www.pck.pl/index.html nie ma nawet śladu tej inicjatywy. No i oczywiście WOŚP.

Odpowiedz do tematu