Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
ye2bnik 

Wysłany: 2008-11-30, 17:36   podstawówka w Jaktorowie

Witam,
jakie są Wasze opinie nt. szkoły. Od września junior idzie do I klasy, i zastanawiamy się czy posłać go do Jaktorowa czy Grodziska
POzdrawiam

ye2bnik 

Wysłany: 2008-12-14, 16:20   

jak na razie najwięcej dobrego słyszałem o SP 2 w Grodzisku. Może ktoś jeszcze podzieli się wiedzą?

strix 

Wysłany: 2008-12-15, 11:32   

ye2bnik napisał/a:
jak na razie najwięcej dobrego słyszałem o SP 2 w Grodzisku. Może ktoś jeszcze podzieli się wiedzą?

jakie opinie slyszales o SP w Jaktorowie? Ze wzgledow logistycznych
nam wygodniej bedzie w przyszlosci wyslac synka wlasnie tu, ale jesli
opinie sa nieciekawe to bedziemy myslec....

Pozdr
strix
Ostatnio zmieniony przez strix 2008-12-15, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  

strix 

Wysłany: 2008-12-15, 11:55   

do skasowania

kasia.1975

Wysłany: 2008-12-25, 15:20   

powiem tak ja kończyłam tutaj ,mój syn też tu pójdzie za 2 lata ,kadra dobra,dzieci nie są tak zmanierowane jak w mieście,dużo od nas kończy dobre studia dzienne a nie prywatne bo...rodzice mają kasę więc po co się uczyć można zaocznie ,lub wieczorowo..i płacić,myślę że 2 w Grodzisku jest przelicytowana,znam dzieci ,które tam chodzą,mam możliwość wozić synka też do Grodzia bo tam pracuję,jednak ja wyślę do Jaktorowa,każdy zrobi to co uzna za stosowne ,myślę o tym ,że tutaj jest nieżle a wszystko zależy od nas rodziców i chęci do nauki

chojnak777 
chojnak777

Wysłany: 2009-01-29, 11:06   

Dołączam się do opinii,SP w Jaktorowie jest ok.

strix 

Wysłany: 2009-01-29, 12:07   

chojnak777 napisał/a:
Dołączam się do opinii,SP w Jaktorowie jest ok.

Dzieki za opinie - to budujace, bo SP w Jaktorowie ze wzgledow logistycznych odpowiada nam najbardziej. Od wrzesnia zatem prawdopodobnie 0-wka przy SP.

Pozdrawiam
strix (stary nick: ben10)
Ostatnio zmieniony przez xyz 2009-01-29, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  

ye2bnik 

Wysłany: 2009-01-30, 18:38   

żona była dziś z juniorem na wizji lokalnej w SP w Jaktorowie i wrażenia mają pozytywne bardzo. Przede wszystkim rewelacyjna (podobno) sala gimnastyczna, ale też klasy dobrze wyposażone (młody zachwycony salą biologiczną:) ), biblioteka multimedialna, etc. Minusem jest brak rzeczywiście fachowej opieki na świetlicy. Pani w szkole sama stwierdziła, że to taka "przechowalnia" bardziej niż świetlica. Sprawdzimy jeszcze chwaloną SP2 w Grodzisku, aczkolwiek logistycznie Jaktorów bardziej by pasował.

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-02-02, 21:37   

Witam tą szkołę budowali??? jakieś30 lat,no i pobudowali,jest ładna hala sportowa nie było sali gimnastycznej,ma 2 lata pobudowli z przedszkolem,myślę,że jest nieżle,fakt świetlica taka sobie ,ale mimo wszystko jest jakaś opieka,dla mnie jest ważne ,że nie jestem tu anonimowa,tak jak w mieście tu łatwo skojarzyć czyje dziecko,co wiemy o rodzicach itd,,mniejsza społeczność ma też swoje plusy,znam szkołę prywatną w Milanówku koszt około1000 zł na miesiąc i co ,brzydko ,szatni brak,sali gimnastycznej brak ,a rodzice płacą za lans bo to szkoła prywatna,która moim zdaniem nie jest lepsza od państwowej

ye2bnik 

Wysłany: 2009-10-07, 22:34   

Po miesiącu uczęszczania syna do klasy 1 wrażenia mamy pozytywne. Kadra i warunki bardzo ok, junior sobie chwali.
Osłabili mnie tylko inni rodzice, którzy podczas spotkania nt. podziału trzech licznych klas pierwszych na cztery mniejsze, zagłosowali przeciw :shock: Mimo, że nauczycielki tłumaczyły, że mniejsza klasa = większa efektywność nauczania, większość zdecydowała, że ważniejsze jest aby Kubuś chodził do klasy z Wojtusiem, z którym był w zerówce... Że rozstanie z kolegami i koleżankami będzie traumatycznym przeżyciem, więc lepiej żeby się dzieciaki kisiły w 26-osobowych klasach. Ech...
Na tym spotkaniu było nas czworo, którzy byliśmy za stworzeniem dodatkowej klasy. A po drugiej stronie "barykady" kilkadziesiąt osób, spośród których kilka gotowych było nas ukamienować za głoszenie herezji :roll: :-?

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-08, 17:37   

"ye2bnik"zagłosowali przeciw Mimo, że nauczycielki tłumaczyły
Witam
Cieszę się ,że opisujesz pozytywnie naszą szkołę ,bo co niektórzy (nie myślę tu o ludziach na tym forum) najchętniej by ją zamknęli. Przyznaję Ci całkowitą rację ,że rodzice ,którzy nie wyrazili zgody na podział klas chyba tego do końca nie przemyśleli .
Jestem przekonana ,że dzieci by się szybko zaklimatyzowały i nawiązały nowe przyjaźnie. To nie strach o dzieci ,tylko oni się bali .To była świetna okazja do stworzenia klas 15-16 osobowych .Pewnie gdybym była na tym zebraniu oczy też by mi stanęły w pięć złoty ze zdziwienia.Popieram całą waszą czwórkę i choć nie mam już dzieci w wieku szkolnym nie jest mi obojętne jakie warunki do nauki mają teraz dzieciaczki .
Pozdrawiam życząc kolejnych trafnych decyzji!

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-08, 19:14   

A ja dodam wątek naszego publicznego przedszkola może Pani mi odpowie czemu przedszkole jest otwierane dopiero 0 6.50-do 6.55,co ja mam zrobić z dzieckiem jeśli mam być w pracy o 7.00,w grodzisku i nie ma go kto zawieść,kilkanaście razy czekaliśmy ,aż wozna otworzy wrota na 8 minut przed 7 ,i nie weżmie dziecka bo nie ma kwalifikacji czemu szkoła podstawowa jest otwierana od 7 ,a przedszkole 5 minut przed otwarciem ,czy wszyscy rodzice nie pracują lub mają opiekunki,ja nie mam takiej możliwości muszę dziecko odwozić sama ,czy nie może być otwarte przynajmniej 20 przed ,przecież my za to płacimy,zdarza się ,że jest ktoś o 6,50 ale to sporadyczne przypadki, wtedy wychowawczyni z innej grupy bierze dziecko w normalnym przedszkolu otwarcie jest 30 minut przed przybyciem dzieci,teraz nie ma śniegu a co ja zrobię jak będzie zima ,mam się zwolnić z pracy bo przedszkole jest czynne 0d 7.oo to jest dla mnie okropne może pani coś zrobi z ztym Pani Idrian,bo to jest poważny problem rodziców

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-08, 20:29   

"MATI kasia.A ja dodam wątek
Jedno krotkie pytanie.Czy problem ,który opisujesz zna Pani Dyrektor przedszkola lub czy ktoś z rodziców to zgłaszał.
Nie wiedziałam ,że jest taka potrzeba rodziców i dopiero od Ciebie się o tym dowiaduję.
Niestety ,ale dopiero w poniedzialek będę mogła się cokolwiek na ten temat dowiedzieć.

Pozdrawiam

ye2bnik 

Wysłany: 2009-10-08, 20:57   

to ja jeszcze coś dorzucę.
Świetlica w szkole czynna jest do 16.30. Ja z żoną, a przypuszczam że i wielu innych rodziców, pracujemy w Warszawie. W Jaktorowie jesteśmy najwcześniej 17.15-17.30. Jak to logistycznie i logicznie zorganizować? My ratujemy się wynajmując panią, która młodego odbiera ze szkoły i "przechowuje" u siebie. Mam wrażenie, że organizacja szkoły dopasowana jest pod rodziców mieszkających i pracujących na miejscu, ale mnóstwo osób ma z tym problem.
Inna sprawa, że świetlica to jakieś nieporozumienie. Jedna pani, która pilnuje dzieciaków tylko teoretycznie. Absolutnie nie jest w stanie kontrolować, które kiedy zaczyna lekcje, dokąd wychodzi, etc. Problem zgłosiliśmy na pocz. września, na razie bez efektów.

Generalnie wydaje mi się, że brak tu świeżej krwi. Nie mam absolutnie nic do osób miejscowych, ale organizacja gminy powinna dostosowywać się do potrzeb nowych mieszkańców, których jest i będzie coraz więcej. Szkoła to pierwszy z przykładów. Kolejny - poczta, gdzie polecony odebrać można w godz. 10-15. Pytanie - jak???? Mam brać wolny dzień, żeby odebrać przesyłkę?

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-08, 21:47   

ye2bnik
Przepraszam ,ale też trzeba poczekać do poniedziałku w sprawie świetlicy.
Poczta w Jaktorowie to SKANDAL ,chyba wszyscy mamy tego dość .Kilkanaście razy sprawa była poruszana. Jak widać bez efektów. Ja osobiście nie wiem co jeszcze mogę zrobić .Jęśli masz jakieś pomysły - jestem zainteresowana.

Odpowiedz do tematu