Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Będą nam latać nad głowami
Autor Wiadomość
ye2bnik 

Wysłany: 2011-11-14, 17:06   Będą nam latać nad głowami

http://infogrodzisk.pl/ok...ski-w-baranowie

Oby nie...

strix 

Wysłany: 2011-11-14, 17:20   Re: Będą nam latać nad głowami

Gruba inwestycja... Ciezko beda mialy obszary nad ktorymi wypadnie prosta po kotrej samoloty beda wyrzucane i przyjmowane z/na pas. W tej odleglosci od lotniska samoloty beda juz bardzo nisko i halas bedzie duzy :(

s.

ArturB

Wysłany: 2011-11-14, 19:17   

Witam,

mieszkam w Ursusie od 35 lat i wiem co to znaczy mieszkać blisko lotniska.

Nad moim osiedlem lądują samoloty. Nie ma nic gorszego niż ciągly hałas.

Zapewniam,ze nie da się do tego przyzwyczaić. Każdą ciszę jak jest remont płyty lotniska przyjmujemy z radością.

Dobrze ,że się jeszcze nie pobudowałem w Jaktorowie.

Będzie lotniski- sprzedaję ziemię i szukam swojego miejsca na ziemi dalej :-( ,

Pozdrawiam,

ye2bnik 

Wysłany: 2011-11-14, 19:58   

Znam ten ból, też kilka lat mieszkałem na Ursusie, na Niedźwiadku.

Kurczę, nie uśmiecha mi się przeprowadzka, ale coś za bardzo cywilizacja napiera... Z jednej strony autostrada, z drugiej ekspresówka, do tego szybka kolej, park rozrywki, teraz lotnisko... :(

ptr2

Wysłany: 2011-11-14, 20:17   

Na razie można się tematem zbytnio nie zajmować. Temat był wałokowany w 2006 i wtedy wytypowano Mszczonów. Ogólnie to zarys historyczny wygląda tak że ktoś prywatnie wpadł na pomysł żeby zrobić lotnisko w Baranowie. Pomysł świetny bo lotnisko byłoby położone obok A2 i Kolei Dużych Prędkości ( planowane na 2020r ) . Problem polega na tym że w pozostałych lokalizacjach ziemia jest w posiadaniu dużych inwestorów a w Baranowie ma ją setki rolników i trzeba się z nimi dogadać. Jak na razie przez 5 lat nic się nie ruszyło w sprawie lotniska a artykuł jest kalką tekstów z 2005 roku. http://www.airport-on-rails.org/.
Jedyne co się zmieniło od tamtej pory to to że Komisja Europejska przeznaczyła kasę na Koleje Dużych Prędkości i to rzeczywiście może skłonić do wybudowania lotniska w Baranowie. Przy obecnym tempie to jednak okres 20-30 lat więc jak na razie można się nie przejmować. A samo lotnisko nie musi być uciążliwe ponieważ z tego co pamiętam to pasy były planowane wzdłuż A2 ( oczywiście to może się 100 razy zmienić ). Gdyby tak zostało to samolotów nad Jaktorowem nie było by za dużo a szybki pociąg do Warszawy jechałby 15 min a do łodzi 30. Zresztą gmina by się tak rozwinęła że pewnie nie trzeba by daleko szukać pracy.

W uzupełnieniu link do "planowanych pasów" http://www.airport-on-rai...iszlakitran.htm

Diviana 

Wysłany: 2011-11-15, 07:54   

Hmm no zobaczymy co z tego wyniknie, ale jak je wybudują to coś mi sie wydaje że jednak się przeprowadzimy

maam

Wysłany: 2011-11-15, 12:28   

ye2bnik napisał/a:

Kurczę, nie uśmiecha mi się przeprowadzka, ale coś za bardzo cywilizacja napiera... Z jednej strony autostrada, z drugiej ekspresówka, do tego szybka kolej, park rozrywki, teraz lotnisko... :(

Właśnie właśnie. "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco" ;-)

Kynval 
Kynval

Wysłany: 2011-11-15, 18:06   

spokojnie :)

strix 

Wysłany: 2011-11-15, 18:52   

Kynval napisał/a:
spokojnie :)

Jesli pasy beda przyjmowaly i wyrzucaly samoloty m.in. w kierunku Jaktorow i przeciwnym w gore mapy to nad Jaktorowem spokojnie nie bedzie, samoloty beda juz praktycznie na wyciagniecie reki i halas bedzie masakryczny. Bywalem na placu zabaw w Ursusie - tam juz tak nisko nie lataly bo odleglosc wieksza od Okecia, ale halas byl irytujacy nawet jak sie tylko godzinke pobylo.

Cala nadzieja, ze podchodzenie/starty beda sie odbywaly w inne strony. Wowczas u nas nie powinno byc problemu z halasem. Zostana jedynie plusy - bo nastapi zdecydowany rozwoj w tamtych okolicach a co za tym idzie miejsca pracy np.

Na moja logike laika lotniczego - pasy powinny isc wlasnie rownolegle do naszej drogi 719 bo z jednej i drugiej strony tak polozonych pasow jest nieporownywalnie mniej skupisk ludzkich.

Pomijajac, ze ta lokalizacja nie jest chyba jeszcze w 100% przesadzona

Pozdr
s.

Jarek

Wysłany: 2011-11-15, 19:20   

co do plusow z lokalizacji - nowe miejsca pracy dla miejscowych - to nie liczylbym na to .
znam lokalizacje magazynowe roznych firm pod strykowem - setki nowych miejsc pracy , ale nie dla miejscowych . dla nich jest tylko np. 10% a reszta dojezdza lub jest dowozona np. z lodzi .

ArturB

Wysłany: 2011-11-15, 19:30   

Nie ma znaczenia ,ze na mapie pasy są tak ułożone. Mogą ladować z róznych kierunków ( po łuku ) i startowac w róznych kierunkach. Siedzę sobie czasami na ławce i patrzę w niebo ( jak mi sie nudzi ;-) ) i widzę a to sobie leci nad Piastowem a to unosi się nad Włochami i leci w stronę mojego Osiedla...a jak u nas była cisza to u Rodziny na Ochocie był hałas...Odległość od Baranowa do Jaktorowa jest podobna do odległości z Os.Niedźwiadek do Okęcia. jestem teraz w Ursusie na os.Skorosze tuz przy Al.Jerozolimskich i liczę...samoloty laduja co 30 sekund - tak przynajmniej rejestruję pierwsze hałasy z nieba - okna mamy zamknięte bo nie można oglądac tv.
Na obszarze wokół lotniska nie mozna budowac ani szkół ani przedszkoli...
Samoloty zrzucaja paliwo...zapomnijcie o oczkach wodnych
:-/
Pozdrawiam,

strix 

Wysłany: 2011-11-15, 19:57   

ArturB napisał/a:

Samoloty zrzucaja paliwo...zapomnijcie o oczkach wodnych
,

Az tak nie dramatyzujmy, strefa zrzutu paliwa jest przewaznie na niezaludnionym obszarze przy lotniskach. Dodatkowow systemy samolotu rozpylaja paliwo w chmure ktora wyparowywuje zanim opadnie. Zrzut z kilkuset m nie dociera do ziemi, albo w takim rozproszeniu, ze nie stanowi zadnego zagrozenia nawet jesli w skrajnych przpadkach zostanie dokonany nad obszarem zabudowanym.

Co nie zmienia faktu, ze halas nad Ursusem jest masakryczny i by mnie szlag trafil gdyby taki byl nad Jaktorowem :evil:

Nie nakrecam sie jednak, zanim nie bedzie oficjalnych ustalen i komunikatow w tej sprawie, wystarczy mi nadchodzaca wizja pory blotnej w Jaktorowie ;-)

s.

ptr2

Wysłany: 2011-11-15, 22:53   

ArturB napisał/a:
Nie ma znaczenia ,ze na mapie pasy są tak ułożone. Mogą ladować z róznych kierunków ( po łuku ) i startowac w róznych kierunkach.

A to bardzo ciekawe . Myślę że nawet kapitan Wrona nie zrobiłby takiego łuku żeby zacząć lądować nad Jaktorowem a skończyć na pasach położonych równolegle do A2. Już prędzej problem mogą mieć mieszkańcy Grodziska czy Międzyborowa. Po drugie gdyby ułożenie pasów nie miało znaczenia to 50% Warszawy byłoby w zasięgu lądowania samolotów . Niedżwiadek ma pecha bo znajduje się na przedłużeniu pasa i tyle. Co do samego położenia pasów to duże znaczenie ma wiatr. Wiatr boczny jest bardzo niekorzystny. U nas wiatry najczęściej są z zachodu na wschód. Po drugie decyzja o budowie lotniska jeszcze nie zapadła, nie mówiąc już o decyzji gdzie ma to lotnisko być itd. W 2005/2006 była wielka dyskusja na ten temat , rząd wynajął firmę z Hiszpani która typowała najlepszą lokalizację i wybrano Mszczonów. Po 5 latach wracamy do punktu wyjścia. Moim zdanie ze wzgledów logistycznych Baranów jest idealny, ale nie tylko to decyduje o wyborze miejsca. Tak jak pisałem ziemia w okolicach Baranowa jest w rękach wielu właścicieli, w innych lokalizacjach najbogatsi ludzie w Polsce wykupili teren i lobbują za lotniskiem. W Baranowie nastawienie jest negatywne. Z tego co wiem nie ma ustawy o wywłaszczeniu terenów pod lotniska tak jak jest to z drogami. Jeśli rząd bedzie chciał budować lotnisko w Baranowie będzie musiał taką ustawę wprowadć albo dogadać się z kilkuset właścicielami.

ArturB

Wysłany: 2011-11-16, 07:38   

W zasięgu lądowania i STARTOWANIA z tego co wiem z autopsji ( moje oczy i słuch ) są dzielnice: Ursus, Włochy, Ochota, Ursynów oraz Michałowice , Raszyn i inne pomniejsze miejscowości. Przedstawiciele tych miejsc zamieszkania byli obecni na spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Ursusa z Władzami PLL LOT - na tym sptkaniu także byłem obecny. Spotkanie dotyczyło "zatruwania życia" przez lotnisko oraz "obszaru ograniczonego uzytkowania" czyli także niemożliwości budowy szkół i przedszkoli na tych terenach gdzie hałas jest największy. Zerkij ptr2na mapę i zobacz jaki obszar zajmują te dzielnice i miejscowości. Jaki % stanowią nie wiem,

Pozdrawiam,

ptr2

Wysłany: 2011-11-16, 09:10   

ArturB napisał/a:
Zerkij ptr2na mapę i zobacz jaki obszar zajmują te dzielnice i miejscowości. Jaki % stanowią nie wiem,

Pozdrawiam,

Tu jest mapa oddziaływania okecia http://www.powiat-piasecz...skiego,168.html
Widać tam że położenie pasów ma ogromne znaczenie

Odpowiedz do tematu